Frigg – Typologia Boginiczna

Frigg – Jasna Wiosna

Frigg jako bogini z Mitologii Skandynawskiej powiązana była z małżeństwem, rodziną i ogniskiem domowym. Jednocześnie kojarzona była z deszczem oraz chmurami – Frigg przedstawiano w trakcie przędzenia ich w swym morskim dworze. Wyobrażano ją też sobie jako kobietę spowitą w chmury, co mogło dać początek wyobrażeniom czarownic. Atrybutem Frigg była brzoza.

Wszelkie delikatne i zwiewne tkaniny będą dla przedstawicielek tego typu niej bardzo korzystne, szczególnie w odcieniach cieplejszego błękitu, zieleni czy delikatnego brązu. Biżuteria w odcieniach złota, czy miedzi, wykorzystująca motywy liści, najlepiej matronujących Frigg brzóz.

https://www.photojoiner.net/image/sIKirBnE
Typologia Boginiczna – Frigg Jasna Wiosna

Niestety, nie udało mi się znaleźć Frigg w liniach, kolorach oraz makijażu, który by idealnie do niej pasował. Wrzucam więc to, co wydaje się być w miarę korzystne.

Kate Winslet (Frigg Jasna Wiosna) w korzystnym kolorze dla swojego typu, zwiewnej sukience dla Frigg, makijaż i fryzura już mniej, niestety.
Rachel Weisz (Frigg Czysta Wiosna) w sprzyjającym fasonie (długość do połowy łydki), rozkloszowanym, choć zabrakło kontrastu kolorystycznego dobrego dla tego typu. Makijaż za mało wyrazisty dla Czystej Wiosny.
Drugi raz Kate Winslet. Kolor wyśmienity dla jej typu, fason w miarę, ale za to makijaż i włosy – rewelacja. Ogólnie jest lekkie rozświetlenie, jest jasno, odrobine zwiewnie – to, czego Frigg Jasna Wiosna potrzebuje.

Jaka jest Frigg?

  • wiosenna
  • ma sylwetkę często zaokrągloną
  • jest zazwyczaj niskiego wzrostu

1 myśl w temacie “Frigg – Typologia Boginiczna

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close