Airmed – Typologia Boginiczna

Airmed – Stonowana Jesień

Airmed jako bogini celtycka powiązana była przede wszystkim ze sztuką wiedźm i leczeniem. W mitologii irlandzkiej, kiedy zazdrosny ojciec zabił jej brata Miacha, rozpłakała się nad grobem. Podlane w ten sposób wszystkie zioła świata wyskoczyły nad ciało Miacha, a Airmed zebrała je, uporządkowała i rozprowadziła na płaszczu.

Typowe desenie i kolory, które się nasuwają w przypadku tej bogini – zioła, dzikie kwiaty i motywy leśne czy magiczne. Niezwykle korzystne dla Airmed są odcienie zieleni, brązu, a także szarości (Airmed Stonowana Jesień przede wszystkim).

https://www.photojoiner.net/image/T2PM8RjP
Typologia Boginiczna – Airmed (Stonowana Jesień)
Sylwetka Airmed w optymalnym kroju

Na powyższym zdjęciu widzimy Evę Green, w optymalnych liniach ubioru dla sylwetki Airmed. Fason dopasowany, wręcz obcisły, otulający figurę – to jest dość korzystne. Fakt że niepotrzebnie zdrapowany, myślę, że jeszcze lepiej by wyglądał grubszy, sztywniejszy materiał. Sukienka gdyby była odrobinę dłuższa, albo do kolan by zagrała perfekcyjnie. Sam kolor zieleni jest bardzo dobry dla Jesieni. Jako kolorystka widzę, że niestety odcień włosów, makijaż, wszystko jest zbyt mocne dla subtelnej urody Evy. Cóż, szkoda, że tak rzadko nosi jaśniejsze kolory.

Fall earrings, leaf earrings, handmade jewelry, lampwork beads, autumn jewelry

Jaka jest Airmed:

  • jesienna
  • ma klasyczną sylwetkę i proporcje
  • zazwyczaj średniego wzrostu

1 myśl w temacie “Airmed – Typologia Boginiczna

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close