Typy urody: kontrastowa zima – rzecz o Czystej Zimie

Ostatnia z Zim, którą Wam dzisiaj przybliżę, bywa określana mianem „wiosennej zimy”. Skąd takie wyrażenie? Czysta Zima jest typem zimowym (jak nazwa wskazuje), ale ma w sobie sporo z siostrzanego typu, a więc z Czystej Wiosny. Uroda takiej osoby będzie zdecydowana i kontrastowa, przy tym głównie chłodna, choć można zaważyć u niej pewien wpływ wiosennego ciepła. Jeśli chodzi o kolor włosów i oczu, to dominować będą ciemne włosy i jasne oczy, choć oczywiście nie zawsze. Co najważniejsze – to odcień karnacji będzie najpromienniej wyglądać w kolorach dla Czystej Zimy. 

Megan Fox (Czysta Zima)

Megan Fox w stylizacji odpowiedniej dla Czystej Zimy wygląda świeżo i promiennie. Chromatyka (nasycenie) barw dla Czystej Wiosny jest czysta, a tonacja (temperatura) chłodna.

Jonathan Rhys Meyers

Czystą Zimą wydaję się też być Jonathan Rhys Meyers. Na powyższym zdjęciu widać, jak służą mu silne kontrasty (biel-czerń) i doskonale podkreślają jego naturalną kolorystykę. Oczy aż świecą w towarzystwie bieli, a czerń tworzy wspaniałą ramę.

Obraz Z cyklu Granice – Niewinność, doskonale oddaje kontrastowość Czystej Zimy. Zarówno nasycone czernie, jak również czyste biele są wskazane dla tego typu. Pastelowe kwiatki na tkaninie będą zbyt mało wyraziste, ale oczywiście, jeśli nie zdominują stylizacji, to mogą urozmaicić strój Czystej Zimy.

Z cyklu Granice – Niewinność, kolaż + olej na płótnie, cena: 1000 zł

Praca pt. „Pośród drzew bylibyśmy bezpieczni” pokazuje zarówno kolorystykę, jak i kontrastowość sprzyjającą Czystej Zimie. Czerń i żółć tworzą wspaniałe, energetyczne połączenie, które sprawdzi się w przypadku tego typu (jak również siostrzanej, Czystej Wiosny). Czarna baza, żółte dodatki, czarno-żółta baza, możliwości jest wiele. Ważne, by w przypadku Zimy żółć nie była całkowicie ciepła.

Wśród drzew bylibyśmy bezpieczni, tempera + grafit na brystolu, średnica 32 cm, cena: 100 zł
Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close