Hathor – Typologia Boginiczna

Hathor – Chłodna Zima

Hathor jako bogini z Mitologii Egipskiej powiązana była z niebem, później również z tańcem, miłością, opieką nad kobietami (jak jej siostra, Bastet). Nosiła przydomki Oka Horusa, Złota Bogini, Bogini Niebios, Pani Czerwonej Góry i Turkusowa Pani. Przedstawiana jako krowa bądź kobieta z głową krowy, często z rogami i dyskiem słonecznym między nimi – była jedną z ważniejszych bogiń w Starożytnym Egipcie. Hathor będzie rewelacyjnie wyglądać w czerni (Czysta Zima, Chłodna Zima), ale też w odcieniach błękitu czy turkusu dopasowanych do typu kolorystycznego. Służyć jej też będą motywy związane z krowami: (kontrast czerń-biel), desenie w łaty, rogi, ale też niebiańskie chmury.

Typologia Boginiczna – Hathor (Chłodna Zima)

Boginią Hathor oprócz Chłodnej Zimy może być też Czysta Zima czy Ciemna Zima. Wtedy kolorystyka jest zmodyfikowana pod odpowiedni typ.

Hathor (Ciemna Zima)
Sylwetka Hathor w optymalnym kroju

Na powyższych zdjęciach dwie Hathor w bardzo dobrych fasonach dla swojej sylwetki. Co ciekawe, miałam ogromny problem ze znalezieniem takich zdjęć, ponieważ obie aktorki zazwyczaj są ubierane w zbyt ciężkie czy długie suknie. A Hathor lubi lekkość, dziewczęcość, ale też „dziwne” fasony. To, czego nie udźwignie klasyczna czy posągowa figura innych typów, tutaj wygląda naturalnie. Najlepszą długością dla tego typu jest mini. Co więcej w przypadku Hathor połączenie bluzka-spódnica czy bluzka-spodnie często jest korzystniejsze, niż klasyczna sukienka – poniżej na przykładzie młodziutkiej Rooney Mary. Zestawienie tych dwóch zdjęć pokazuje ewolucję jej stylu w kierunku bardziej wyrafinowanym, choć niekoniecznie korzystnym dla aktorki. Widać też, że „podkręciła” swoją kontrastowość w kierunku Czystej Zimy (czarne włosy, czerwona pomadka), choć prawdopodobnie jest Chłodną Zimą.

Red Carpet: Rooney Mara list
Młoda Rooney Mara w kolorach Hathor
Rooney Mara – Photos – Vogue | Vogue

Jaka jest Hathor?

  • zimowa
  • ma sylwetkę często dziewczęcą, tak zwaną kompaktową
  • zazwyczaj niskiego wzrostu

1 myśl w temacie “Hathor – Typologia Boginiczna

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close