Mokosz – Typologia Boginiczna

Mokosz – Chłodne Lato

Mokosz jako bogini słowiańska powiązana była przede wszystkim z płodnością i urodzajem, stąd też często nazywana bywa Słowiańską Boginią Matką. Z folkloru z kolei wiadomo, że była kojarzona też z tkactwem i przędzeniem, dlatego też w Rosji przedstawiano ją z kołowrotkiem.

Typologia Boginiczna – Mokosz (Chłodne Lato)
Sylwetka Mokosz w optymalnym kroju

Na powyższym zdjęciu widzimy Alison Brie, w optymalnych liniach ubioru dla sylwetki Mokosz. Krój dopasowany górą krój, dół rozkloszowany, długość za kolana czy do połowy łydki, a całość lekka w sam raz dla tego typu. Mokosz dobrze też wygląda, kiedy sylwetka jest „przecięta”, a więc góra ubioru jest w innym kolorze, niż dół. Świetnie się sprawdzają połączenia spódnica+bluzka, czy spodnie+bluzka. Kolor sukienki na zdjęciu jest zbyt jasny dla Chłodnego Lata i za mało w nim kontrastu, ale lepszego nie znalazłam. Szczęśliwie odcień włosów podkreśla dobrze urodę aktorki, choć w makijażu brakuje mi pomadki różowej czy fioletowej.

Kat Dennings, również Mokosz, w innym, ale również korzystnym dla siebie fasonie. Mimo pozornej prostoty, mamy tutaj wspaniałe zaokrąglenia w górnej części sukienki, a także obłe wzory sprzyjające Mokosz. Oprócz tego rewelacyjny kolor dla Chłodnego Lata.
alison-brie-community

Jaka jest Mokosz:

  • letnia
  • ma sylwetkę często zaokrągloną
  • zazwyczaj niskiego wzrostu

1 myśl w temacie “Mokosz – Typologia Boginiczna

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close