Bastet – Typologia Boginiczna

Bastet – Ciemna Zima

Bastet jako bogini z Mitologii Egipskiej powiązana była z tańcem, radością, miłością oraz kotami. Przypisywano jej żywioły ognia i wody. Przedstawiana zwykle jako czarna kotka bądź kobieta z głową kota, często ze skarabeuszem na głowie (symbolem wschodzącego słońca), była jedną z ważniejszych bogiń w Starożytnym Egipcie. Każda Bastet będzie świetnie wyglądać w czerni (Czysta Zima, Chłodna Zima), połączonej ze złotem (Ciemna Zima), a także czerwieni, błękicie czy bieli. Z motywów przewodnich – te związane z różnymi kotami, owadami.

Typologia Boginiczna – Bastet (Ciemna Zima)

Boginią Bastet oprócz najbardziej typowej Ciemnej Zimy, może być również kobieta Chłodna oraz Czysta Zima, wtedy kolorystyka jest odpowiednio zmodyfikowana pod te typy.

Bastet (Czysta Zima)
Sylwetka Bastet w optymalnym kroju

Na powyższym zdjęciu widzimy Monicę Bellucci w optymalnych liniach ubioru dla sylwetki Bastet. Drapowany, dopasowany fason, lekka tkanina, rękawki opadające na boki – to wszystko jest bardzo korzystne. Równie dobrze sukienka mogłaby się kończyć równo z kolanami, taka długość jest jak najbardziej w porządku. Jako kolorystka widzę też dobry, podkreślający urodę makijaż. Na taką okazję widziałabym jeszcze bordową pomadkę na ustach – w końcu Bastet lubi odcienie czerwieni :).

Jaka jest Bastet?

  • zimowa
  • o posągowej sylwetce, często z krągłościami
  • wysokiego bądź średniego wzrostu

Bastet oprócz Monici Bellucci jest też Katie Perry (Chłodna Zima), Megan Fox (Czysta Zima) oraz Catherine Zeta-Johnes (Chłodna Zima).

1 myśl w temacie “Bastet – Typologia Boginiczna

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close