Zorza – Typologia Boginiczna

Zorza – Chłodne Lato

Zorza jako bogini z Mitologii Słowiańskiej powiązana była z brzaskiem, zmierzchem i świtem. Ukochana Perunica, która na pozór wydawała się krucha, czy wrażliwa, w rzeczywistości posiadała moc odmieniania wyroków. Kojarzona była z szarościami, błękitami, a także odcieniami czerwieni. Przedstawicielka tego typu Olivia Wilde, doskonale wygląda w tej kolorystyce, szkoda tylko, że tak rzadko ją nosi.

Typologia Boginiczna – Zorza (Chłodne Lato)

Boginią Zorzą może być także kobieta, (bądź osoba identyfikująca się jako kobieta) będąca innym Latem (Jasnym bądź Stonowanym), wtedy kolorystyka będzie nieco inna, zmodyfikowana pod konkretny typ kolorystyczny.

Sylwetka Zorzy w optymalnym kroju

Na powyższym zdjęciu widzimy aktorkę, Olivię Wilde, w optymalnych liniach ubioru dla sylwetki Zorzy. Dekolt eksponujący ramiona jest bardzo korzystny, podobnie dopasowany fason i długość (równie dobra byłaby do kolan). Jako kolorystka muszę jednak zwrócić uwagę, że z makijażem jest już gorzej. Brązowy cień do powiek i pomadka nude nie są najlepszym rozwiązaniem dla Zorzy. Dużo lepiej prezentowałaby się z akcentem na usta w kolorze wina czy innej, chłodnej czerwieni. Podobnie włosy, szczególnie cieplejsze refleksy wydają się średnio pasować.

Jaka jest Zorza:

  • letnia
  • ma klasyczną sylwetkę i proporcje
  • zazwyczaj średniego wzrostu

1 myśl w temacie “Zorza – Typologia Boginiczna

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close