Nanna – Typologia Boginiczna

Nanna – Ciepła Wiosna

Nanna jako bogini z Mitologii Skandynawskiej powiązana była z wiosną, dobrem i pięknem. To także bogini samopoświęcenia, ponieważ z rozpaczy po śmierci męża, Baldura, rzuciła się na jego stos pogrzebowy i zginęła razem z nim. Skojarzyła mi się tym samym z odcieniami żółci, czerwieni, a także zieleni, z przepięknymi kwiatowymi deseniami. Przedstawicielki tego typu, jak na przykład Emma Stone czy Holliday Grainger (obie Wiosny, prawdopodobnie Ciepłe) wspaniale wyglądają w ciepłych, słonecznych kolorach.

Typologia Boginiczna – Nanna (Ciepła Wiosna)

Boginią Nanną może być również kobieta (osoba identyfikująca się jako kobieta) będąca inną Wiosną (Jasną czy Czystą), wtedy jednak kolorystyka będzie inna, zmodyfikowana pod konkretny typ kolorystyczny.

Sylwetka Nanny w optymalnym kroju

Na powyższym zdjęciu widzimy aktorkę, Emmę Stone, w optymalnych liniach ubioru dla sylwetki Nanny. Ozdoba z przodu sukienki mogłaby być bardziej złota albo w innym, ciepłym kolorze, ale to takie czepialstwo kolorystyki :). Kolor sukienki, makijaż, kolor włosów – wszystko idealnie pasuje do Ciepłej Wiosny.

Buty dla Nanny
Nanna (Emma Stone)
Biżuteria dla Nanny
Nanna
Kolczyki dla Nanny

Jaka jest Nanna?

  • wiosenna
  • ma tak zwaną kompaktową sylwetkę
  • wzrostu od niskiego do średniego
  • często o dziewczęcej aurze

1 myśl w temacie “Nanna – Typologia Boginiczna

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close