Anuket – Typologia Boginiczna

Anuket – Chłodna Zima

Anuket jako bogini z Mitologii Egipskiej powiązana była z wodą, a konkretnie z rocznym zalewem Nilu. To ona dawała życie roślinom. Mimo, że przedstawiana była często w strusich piórach, mnie się skojarzyła z wodą. Być może dlatego, że przedstawicielka tego typu, Marion Cotillard, jako Chłodna Zima wygląda tak korzystnie w odcieniach granatu i błękitu.

Typologia Boginiczna – Anuket (Chłodna Zima)

Oczywiście boginią Anuket może być również kobieta (osoba identyfikująca się jako kobieta) będąca inną Zimą (Czystą czy Ciemną), wtedy jednak kolorystyka będzie nieco inna, zmodyfikowana pod typ kolorystyczny.

Sylwetka Anuket w optymalnym kroju

Na powyższym zdjęciu widzimy aktorkę, Marion Cottilard, w optymalnych liniach ubioru dla sylwetki Anuket. Dekolt mógłby być bardziej płynny, jak fala morska, ale sam fason i długość do kolan są korzystne. Jako kolorystka muszę jednak zwrócić uwagę, że z makijażem jest już gorzej. Koralowa czerwień pomadki idealnie by pasowała do Ciepłej Wiosny, a nie Chłodnej Zimy. Gdyby odcień był inny (bądź zamiast czerwieni lodowaty róż), wtedy aktorka by wyglądała o niebo lepiej, jak na zdjęciu w kolażu powyżej.

Reasumując. Jaka jest Akunet? Zimowa, średniego wzrostu, o klasycznych proporcjach.

1 myśl w temacie “Anuket – Typologia Boginiczna

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close