Kolor we wnętrzu II

Zapraszam Cię do obejrzenia i przeczytania kolejnego wpisu związanego z kolorystyką we wnętrzu. Jak w przypadku poprzedniego https://kalejdoskoppracowniakoloru.wordpress.com/2020/08/07/kolor-we-wnetrzu/, tutaj również pojawiają się obrazy mojego autorstwa, które możesz zakupić.

Obraz Autoportret naturalny ożywia to jasne, stonowane wnętrze. Płótno utrzymane zostało w odcieniach błękitu, fioletu oraz zieleni z wyraźną białą plamą. Ta biel, jak również ciepłe, neutralne odcienie są powtórzeniem tego, co widzimy w pomieszczeniu, dzięki czemu zachowana została harmonia. Temperatura obrazu jest mieszana, ponieważ mamy tam zarówno barwy chłodne, jak czy ciepłe zestawione dość kontrastowo, co sugeruje typ kolorystyczny Czysta Wiosna/Czysta Zima.

„Autoportret naturalny” / olej+kolaż na płótnie / 60 x 90 cm / cena: 1000 zł

Obraz Pejzaż fantastyczny swoją kolorystyką ożywia, a jednocześnie podkreśla elegancję pokoju. Kolorowe płótno wprowadza nieco dynamiki i luzu do tego bardzo statycznego wnętrza . Nieliczne tkaniny oraz nici urozmaicają płaszczyznę i dodają jej ciepła. W temperaturze obrazu dominuje ciepło, jedynie kilka plam utrzymanych jest w chłodnej tonacji. Dlatego też zaliczyłabym go do Ciepłej Wiosny. Co ciekawe, samo wnętrze również wydaje się być podobnym typem kolorystycznym, jedynie czysta biel sufitu i kinkietów „zgrzyta”.

„Pejzaż fantastyczny” / olej + kolaż na płótnie / 60 x 80 cm / cena: 1000 zł

Obraz Autoportret w kapeluszu wprowadza chłodny akcent. Płótno jest zdominowane przez błękit i czerń, jedynie u górnej jego części są cieplejsze plamy barwne i to one korespondują bezpośrednio z tym wnętrzem. Mimo wszystko dominuje chłód, jednak pojawiają się też ciepłe akcenty i z tego powodu najbliżej mu do Czystej Zimy.
Czysta Zima z obrazu tworzy kontrast z wnętrzem utrzymanym w ciepłej kolorystyce, myślę, że Ciepłej Wiosny. Harmonia została zachowana dzięki powtarzającym się intensywnym pomarańczu.

„Autoportret w kapeluszu” / olej na płycie / 70x 50 cm / cena: 700 zł

Portret Tomka wpisał się swoim soczystym błękitem w to Wiosenne kolorystycznie wnętrze (dominują kolory Jasnej Wiosny). Co prawda intensywne turkusy i zielenie bardziej przypominają Czystą Wiosnę, czy wręcz Czystą Zimę, to jednak wrażenie harmonii jest wyraźnie zauważalne.

„Portret Tomka” / olej na płótnie / 90x 90 cm / cena: 1000 zł

Zupełnie inna w odbiorze jest kolejna aranżacja. Obraz Depresja wnosi dość mocny akcent do tego loftowego wnętrza. Płótno zdominowane przez przez odcienie czerni wpisuje się w kolorystykę Chłodnej Zimy. Kolorystyka wnętrza z wysokim kontrastem (biała ściana, czarne belki) oraz szarymi elementami wyposażenia, również wpisuje się w ten typ. Można powiedzieć, że aranżacja jest kompletna.

„Depresja” / olej na płótnie / 90 x 80 cm / cena: 1000 zł

Z kolei Autoportret w turkusowej krajce wprowadza folkowy akcent do tej spokojnej, naturalnej aranżacji. Płótno utrzymane w biało-błękitnej kolorystyce poniekąd wpisuje się nią we wnętrze, choć jednocześnie wprowadza kontrast temperatur (tło cieplejsze, obraz chłodniejszy). Efekt minimalistyczno-folkowy osiągnięty.

„Autoportret w turkusowej krajce” / olej + kolaż na płótnie / 70 x 70 cm / cena: 1000 zł

Ostatnia aranżacja, to wspaniałe zestawienie czerwieni i błękitów pracy plastycznej w tym klimatycznym salonie. Dominuje tutaj kolorystyka Czystej Zimy.

„Fragment portretu (na podstawie autoportretu Oskara Kokoschki” / akryl na brystolu / 50 x 70 cm / cena: 500 zł

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony pexels.com, a obrazy są mojego autorstwa.

Zainteresował Cię któryś? Skontaktuj się ze mną!

Karolina Kułakowska

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close