Typy urody: mroźna zima – rzecz o Czystej Zimie

Ostatnia z Zim, którą Wam dzisiaj przybliżę, to Czysta Zima zwana też kontrastową. Ma ona w sobie sporo z siostrzanego typu, a więc z Czystej Wiosny. Uroda takiej osoby jest zdecydowana i kontrastowa, przy tym jednak przeważa u niej chłód. Jeśli chodzi o kolor włosów i oczu, to dominować będą ciemne włosy i jasne oczy, choć oczywiście mamy sporo wyjątków :). Najważniejsze – odcień karnacji będzie najpromienniej wyglądać w kolorach dla Czystej Zimy. 

Megan Fox w kolorach dla Czystej Zimy (zarówno w ubiorze, jak i w makijażu) wygląda bardzo korzystnie
Jonathan Rhys Meyers w bardzo twarzowym kontraście czerni z bielą

Powyższe zdjęcia pokazują aktorkę i aktora w optymalnych dla siebie zestawach – nasyconych barwach (Megan) oraz w achromatycznym, ale silnie kontrastowym zestawie czerni i bieli (Jonathan).

Wśród drzew bylibyśmy bezpieczni, tempera+ołówek na brystolu, 33 cm, cena: 100 zł

Praca pt. Wśród drzew bylibyśmy bezpieczni wpisuje się swoją kontrastowością, jak też kolorystyką w typ Czystej Zimy. Ma przewagę nasyconej żółci w tle, a do tego czerń czy też bardzo ciemny grafit w kontraście. Ta chromatyka doskonale by się sprawdziła dla tego typu kolorystycznego w całości w ubiorze.

Abstrakcja VI, tempera na kartonie, 100×70 cm, cena: 300 zł

Abstrakcja VI z kolei w dynamicznej kompozycji ukazuje plamy barwne w dwóch świetnych kolorach dla Czystej Zimy – czystej czerwieni oraz błękicie. To połączenie kolorystyczne z dwóch różnych biegunów daje kontrast idealny dla tego typu, który jak najbardziej można powielać w garderobie. Co więcej – stanowi pożądany efekt. Idealnie by było, gdyby tło stanowiła biel (najlepsza baza dla omawianego typu), a nie beż, jednak tak czy siak całościowo się broni dość mocnym kontrastem kolorystycznym.

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close