Typy urody: zszarzałe Lato – rzecz o Stonowanym Lecie

Trzeci letni typ, który dzisiaj przybliżę należy do grupy typów stonowanych i nazywamy go Stonowanym Latem. W urodzie takiej osoby dominować będzie z jednej strony średni walor i mała kontrastowość, z drugiej przewaga chłodu. Osoby z  włosami  koloru ciemny blond czy jasny brąz  są kojarzone z tym typem, należy jednak pamiętać, że (jak w przypadku każdej pory roku) tak naprawdę różny kolor włosów i oczu może mieć osoba będąca Stonowanym Latem i najważniejszy jest kolor skóry, a przede wszystkim jak kolor na niego wpływa. Od typu siostrzanego (Stonowanej Jesieni), różni go to, że ma więcej ciepła i niektóre barwy zalecane dla Stonowanej Jesieni będą zbyt ciepłe dla Stonowanego Lata.

Dobrze to widać na poniższych zdjęciach: zarówno Miley Cyrus, jak i Chris Pine wyglądają rewelacyjnie w kolorach z własnej palety, a więc barwach Stonowanego Lata.

Na zdjęciu Miley Cyrus w kolorach dla Stonowanego Lata
Chris Pine w kolorach Stonowanego Lata

Obraz Z cyklu Żywioły – Powietrze doskonale wpisuje się w jasną i zgaszoną kolorystykę Stonowanego Lata. Kraciasta tkanina, która występuje w górnej części płótna określa delikatną kontrastowość odpowiednią dla tego typu kolorystycznego. Poniżej znajduje się większa plama bieli, nie jest to jednak czysta biel (odpowiednia dla Zim czy Czystej Wiosny), ale kremowa, złamana, dobra dla Stonowanego Lata. Niewielka plama bordo z lewej strony jest warta uwagi – to jeden z lepszych kolorów dla omawianego typu, podobnie sąsiadująca z nim zieleń. Mogłyby stanowić istotną część garderoby, a już na pewno znajdować się blisko twarzy, jako kolory wyjątkowo korzystne. Z wszystkich będących na płótnie, jedynie pastelowy błękit będący w środkowej części płótna wydaje się być zbyt jasnym i czystym dla Stonowanego Lata (za to sprawdziłyby się w przypadku Jasnego Lata czy kontrastu dla Chłodnej Zimy). Podobnie niewielka plama czystego, nasyconego błękitu – bardziej dla Czystej Zimy czy Czystej Wiosny. Z kolei zgniła zieleń w dolnej części dzieła idealnie będzie współgrać z każdą Stonowaną Jesienią, a niekoniecznie z każdym Chłodnym Latem.

„Z cyklu Żywioły – Powietrze”, olej + kolaż na płótnie, 70×100 cm, zaginiony.
Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close