Typy urody: jogurtowe lato – rzecz o Jasnym Lecie

Kolejny letni typ, który dzisiaj przybliżę, należy do jasnych, stąd też wzięło się moje skojarzenie, że jogurtowe, a więc rozbielone. W urodzie osób tego typu będzie pojawiać się z jednej strony delikatny chłód, z drugiej małe nasycenie i kontrastowość.

bfc6b4b500ecc5ade63b510b37f001b2

Zdjęcie powyżej przedstawia Naomi Watts, w kolorze, który świetnie harmonizuje z jej urodą. Chromatyka barw zalecanych dla Jasnego Lata jest rozbielona, pastelowa,  a   tonacja raczej chłodna.

Również pokazany poniżej Ryan Gossling jest przedstawicielem typu Jasne Lato. Warto zwrócić uwagę, jak pastelowy kolor koszulki pięknie rozświetla mu skórę i podkreśla kolor tęczówki. Taki zestaw z niskim kontrastem najlepiej się sprawdza w przypadku tego typu kolorystycznego.

d5eed4887b0b578b2b0cd2f56e1f0562

Obraz doskonale wpasowuje się w kolorystykę Jasnego Lata. Zastosowane na nim duże plamy pastelowych barw świetnie sprawdziłyby się w ubiorze dla tego typu urody. Również niewielkie kontrasty i bardzo subtelne przejścia są wskazane dla Jasnego Lata. Jedynie granatowy pasek pod różową plamą barwną w większej płaszczyźnie by mógł być zbyt mocny, choć jako akcent kolorystyczny czy dodatek sprawdzi się również wyśmienicie.

Z cyklu Pory roku - Przedzimie (2)
Z cyklu pory roku – Przedwiośnie, kolaż+olej na płótnie, 60×70 cm, cena: 1000 zł

 

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close