Typy urody: subtelna Jesień – rzecz o Stonowanej Jesieni

Drugi jesienny typ, który dzisiaj przybliżę należy do grupy typów stonowanych i nazywamy go Stonowaną Jesienią. W urodzie takiej osoby dominować będzie z jednej strony średni walor i mała kontrastowość, z drugiej przewaga ciepła. Osoby z  włosami  koloru ciemny blond czy jasny brąz  są kojarzone z tym typem, należy jednak pamiętać, że (jak w przypadku każdej pory roku) tak naprawdę różny kolor włosów i oczu może mieć osoba będąca Stonowaną Jesienią i najważniejszy jest kolor skóry, a przede wszystkim jak kolor na niego wpływa. Od typu siostrzanego (Stonowanego Lata), różni go to, że ma więcej ciepła i niektóre barwy zalecane dla Stonowanej Jesieni będą zbyt ciepłe dla Stonowanego Lata.

83611650_1531858120297044_7505912476014215168_n
Na zdjęciu Angelina Jolie w piaskowym kolorze bardzo korzystnym dla urody Stonowanej Jesieni

 

Obraz  Z cyklu Ready to Wear Diane von Furstenberg tylko połowicznie oddaje to, czego szukamy u Stonowanej Jesieni. Kolory są miejscami zbyt czyste i dosłowne na ten typ urody. Przykładowo duży, czerwony trójkąt czerwieni w górnej części kompozycji jest nieco zbyt chłodny i nasycony, lepiej by podkreślił urodę Chłodnego Lata czy Chłodnej Zimy. Trapez z lewej strony wygląda już lepiej, bo więcej jest w nim ciepła, myślę, że jako akcent w postaci torby czy butów mógłby się sprawdzić. Dużo lepszy kolorem dla Stonowanej Jesieni jest zgaszony turkus, którego paski widzimy z lewego i prawego krańca płótna. W ubiorze tego typu kolorystycznego najlepiej sprawdziłaby się tkanina w kwiaty zajmująca większość obrazu. Jest ona wyraźnie stonowana, podobnie nadrukowane na niej kwiaty. Podsumowując – obraz w większości jest stonowany, choć są miejsca ewidentnie zbyt mocne dla Stonowanej Jesieni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Z cyklu Redy to wear – Diane von Furstenberg, kolaż+olej na płótnie.

 

Kolejna praca, która ma dość ciepłą kolorystykę i wpisuje się w esencję kolorystyczną Stonowanej Jesieni. Różne odcienie pomarańczu oraz brązu, mniej lub bardziej ciepłe sąsiadują ze sobą w postaci rozlanych plam i ten typ kontrastu, a raczej głębi jest bardzo  sprzyjający. Myślę, że w stroju Stonowanej Jesieni by dobrze zagrały.  Ciepły beż będzie też najlepszą bazą ubioru. Czysta biel, będąca tłem pracy wydaje się być zbyt chłodna i kontrastowa dla omawianego typu kolorystycznego. Szarość pojawiająca się miejscami oraz drobne czarne wzorki myślę, że mogą się obronić, choć nie będą najlepszą alternatywą.

SDC11829
Studium Roberta jako Jamesa Deana, kolaż + akryl na brystolu, cena: 300 zł.
Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close