Typy urody: ostra wiosna – rzecz o Czystej Wiośnie

Druga z kolei Wiosna, którą Wam dzisiaj przybliżę, często jest określana mianej „zimowej wiosny”. Skąd takie wyrażenie? Już tłumaczę. Czysta Wiosna jest typem wiosennym (jak nazwa wskazuje), ale ma w sobie sporo z siostrzanego typu, a więc z Czystej Zimy. Uroda takiej osoby będzie zdecydowana i bardzo kontrastowa, ale przy tym ciepła, wiosenna. Jeśli chodzi o kolor włosów i oczu, to dominować będą ciemne włosy i oczy, choć oczywiście nie zawsze. Co najważniejsze – odcień karnacji będzie najpromienniej wyglądać w kolorach dla Czystej Wiosny. 

michelledockery-682x920

Michelle Dockery w stylizacji odpowiedniej dla Czystej Wiosny wygląda wspaniale i promiennie. Aktorka znana jest z serialu „Downtown Abbey”, w którym nosi garderobę zupełnie nieodpowiednią dla siebie kolorystycznie i dosłownie w niej gaśnie. Chromatyka barw dla Czystej Wiosny jest czysta, a tonacja ciepła.

Obraz Z cyklu Pory roku – Lato, doskonale oddaje kolorystykę Czystej Wiosny. Zarówno nasycone czerwienie, jak również mocne błękity i żółcień są wskazane dla tego typu. Co więcej, kontrasty, które tutaj widzimy są jak najbardziej odpowiednie dla Czystej Wiosny. Wszelkie dzikie wzory, psychodeliczne klimaty w mocnej, ciepłej kolorystyce, to wszystko będzie na tak. No i czerń. Te Wiosna jako jedyna będzie świetnie wyglądać w czerni, najlepiej skontrastowanej (przykładowo z nasyconym żółtym, jak ten na obrazie).

Z cyklu pory roku - Lato
Z cyklu Pory roku – Lato, kolaż+olej na płótnie, 72×92 cm, cena: 1000 zł

Kolejny obraz, który kolorystycznie pasuje do Czystej Wiosny, to Abstrakcja V. Praktycznie wszystkie barwy sprawdzą się u Wiosny, są wybitnie ciepłe. Jasne pomarańcze występujące w górnej części kompozycji będą idealne dla Jasnej oraz Ciepłej Wiosny. Z kolei wszystkie nasycone i czyste barwy, w szczególności turkusowe błękity skontrastowane z ciepłymi czerwieniami albo ciepłą żółcią sprawdzą się u Czystej Wiosny, czy to jako podstawa garderoby, czy dodatki. Te kolory również w makijażu będą odpowiednie, co widać na zdjęciu Michelle powyżej.

IMG_20190218_153704980
Abstrakcja V, tempera na płótnie, 30×24 cm, cena: 200 zł

Trzeci obraz również jest bardzo dynamiczny kolorystycznie i kompozycyjnie (przy okazji). Odcienie błękitu, zarówno turkusowego, jak również szmaragdowego skontrastowane ze sobą byłyby świetne dla Czystej Zimy, a nawet dla Chłodnej (ten typ najlepiej wygląda, gdy kontrastuje się walorem, a nie barwą, a więc na przykład stosuje kilka odcieni błękitu). Czerwień z błękitem i żółcienią – znowu barwy podstawowe, które są tak odpowiednie dla Czystej Wiosny. Na płótnie w środkowej części pojawia się również dość duża plama fioletu i jest on stosunkowo chłodny. Myślę, że dla Czystej Wiosny może być zbyt stonowany i zimny, bardziej odpowiedni jest dla Chłodnego Lata czy Chłodnej Zimy. Pozostałe barwy i połączenia są jak najbardziej dobre dla Czystej Wiosny.

Portret Roberta III
Portret Roberta, kolaż+olej na płótnie, 100×70 cm, 1000 zł
Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close